Woonlasten lokale overheden voor meerpersoonshuishoudens in een koophuis in Zuid-Holland in 2017.
regio (RAS) >> absoluut
 gemeentelijke heffingenwaterschapsheffingenlokale woonlastengroei lokale woonlasten tov 2016
regioozbafvalstoffenheffingrioolheffingtotaal gemeentezuiveringsheffingingezetenenheffingheffing gebouwdtotaal waterschaptotaal%
Holland Rijnland310,15283,00185,34778,50168,79105,0369,87343,691122,191,21
Alphen a/d Rijn263,08253,08220,08736,24168,90105,0060,73334,631070,871,05
Hillegom237,87262,50223,00723,37168,90105,0064,31338,211061,58-5,47
Kaag en Braassem318,21285,00262,00865,21168,90105,0073,57347,471212,68-0,82
Katwijk234,68287,52152,16674,36168,90105,0069,73343,631017,990,77
Leiden355,24280,20124,80760,24168,90105,0061,12335,021095,262,32
Leiderdorp412,54330,07134,18876,79168,90105,0068,71342,611219,402,58
Lisse233,73316,53254,88805,14168,90105,0069,23343,131148,273,42
Nieuwkoop402,03263,40195,60861,03166,81105,6470,09342,541203,571,72
Noordwijk401,20274,92153,53829,65168,90105,0093,53367,431197,082,03
Noordwijkerhout226,88294,48268,56789,92168,90105,0072,50346,401136,322,10
Oegstgeest426,11280,44195,48902,03168,90105,0093,93367,831269,861,89
Teylingen224,37321,00129,64675,01168,90105,0080,45354,351029,361,53
Voorschoten391,23336,36248,64976,23168,90105,0082,10356,001332,230,22
Zoeterwoude339,72218,25269,00826,97168,90105,0079,07352,971179,940,39
Haaglanden223,80290,27158,12672,19259,98116,7459,21435,931108,120,08
's-Gravenhage126,72284,76137,05548,53280,50119,6753,63453,801002,330,05
Delft285,65342,70216,73845,08280,50119,6750,47450,641295,721,15
Leidschendam-Voorburg220,89337,32137,52695,73238,66114,1767,27420,101115,830,96
Midden-Delfland344,15318,00227,64889,79280,50119,6777,97478,141367,93-2,92
Pijnacker-Nootdorp296,29304,44238,44839,17280,50119,6773,80473,971313,140,53
Rijswijk214,63334,68136,56685,87280,50119,6753,22453,391139,260,44
Wassenaar573,73393,48198,441165,65169,79105,12138,95413,861579,51-1,34
Westland310,09213,84230,04753,97280,50119,6765,93466,101220,07-0,38
Zoetermeer347,03264,55102,48714,06165,35102,7052,16320,211034,27-0,10
Midden-Holland304,61277,67311,64893,91165,61109,1673,93348,701242,61-0,07
Bodegraven-Reeuwijk402,54264,73356,761024,03176,4393,7874,05344,261368,291,54
Gouda265,47336,60403,901005,97168,90105,0050,34324,241330,214,95
Krimpenerwaard296,76218,27281,55796,58161,35135,73121,84418,921215,50-5,73
Waddinxveen302,10284,16181,56767,82164,42102,1055,91322,431090,25-3,69
Zuidplas301,26266,25247,20814,71157,8997,8760,62316,381131,09-0,00
Stadsregio Rotterdam226,30306,87186,79719,96183,79106,6258,46348,871068,83-1,41
Albrandswaard356,57236,36266,78859,71158,04112,82108,72379,581239,2915,60
Barendrecht306,41302,64177,00786,05158,04112,82105,66376,521162,571,47
Brielle225,21165,00214,00604,21158,04112,8292,17363,03967,241,10
Capelle a/d IJssel214,45271,00127,00612,45157,8997,8746,62302,38914,83-0,53
Hellevoetsluis191,24207,55148,95547,74158,04112,8283,13353,99901,731,43
Krimpen a/d IJssel296,71268,80257,38822,89157,90141,43119,72419,051241,940,45
Lansingerland384,08257,16237,00878,24215,10108,0472,98396,121274,36-1,52
Maassluis273,25300,00174,00747,25280,50119,6751,59451,761199,012,19
Nissewaard240,00319,85125,00684,85158,04100,1560,47318,661003,51-1,45
Ridderkerk244,86260,04154,08658,98158,04112,8280,03350,891009,8713,43
Rotterdam191,05332,90189,90713,85167,20100,4146,34313,951027,80-4,75
Schiedam185,02328,51235,70749,23280,50119,6740,73440,901190,130,84
Vlaardingen248,62317,21157,80723,63280,50119,6744,19444,361167,990,44
Westvoorne275,11263,28337,06875,45158,04112,82126,14397,001272,451,04
Drechtsteden228,79283,30191,39699,78159,16110,7580,57350,481050,26-0,96
Alblasserdam256,51339,00185,00780,51161,94124,60116,36402,901183,410,18
Dordrecht204,37271,32172,88648,57158,04100,1558,77316,96965,53-0,86
Hendrik-Ido-Ambacht307,37315,12177,00799,49158,04112,8294,53365,391164,881,38
Papendrecht252,70247,00134,00633,70161,94124,60113,76400,301034,00-9,72
Sliedrecht184,78195,48228,12608,38161,94124,60105,39391,931000,310,62
Zwijndrecht231,75342,00274,80826,55158,04112,8273,50344,361170,912,59
Alblasserwaard-Vijfheerenlanden292,09225,00263,10773,81161,94119,44129,75411,131184,93-0,53
Giessenlanden321,75224,52206,04702,31161,94124,60162,95449,491151,80-6,27
Gorinchem262,03226,00220,00708,03161,94105,23102,63369,801077,830,18
Hardinxveld-Giessendam297,70242,00247,00783,00161,94124,60130,03416,571199,570,66
Leerdam339,93241,20266,16847,29161,94124,60122,44408,981256,27-0,29
Molenwaard271,40206,00361,35838,75161,94124,60141,60428,141266,891,27
Zederik298,55216,00250,13764,68161,94124,60147,26433,801198,48-1,31
Hoeksche Waard262,73180,88190,05614,77158,04106,4489,53354,01968,78-3,19
Binnenmaas219,44180,88176,64521,96158,04112,8298,50369,36891,32-4,59
Cromstrijen273,95180,88189,65644,48158,04112,8298,77369,631014,111,36
Korendijk297,09180,88306,60784,57158,04100,1580,69338,881123,45-2,10
Oud-Beijerland312,76180,88141,58635,22158,04100,1581,40339,59974,81-5,29
Strijen216,78180,88222,42620,08158,04100,1578,36336,55956,63-1,31
Goeree-Overflakkee243,07226,50215,00684,57158,04112,8290,88361,741046,310,48
Goeree-Overflakkee243,07226,50215,00684,57158,04112,8290,88361,741046,310,48
totaal247,43287,30190,13723,85198,39110,3167,04375,741099,60-0,43
Bron: Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Overheden (RUG)
In euro's per jaar per huishouden.