Woonlasten lokale overheden voor eenpersoonshuishoudens in een koophuis in Zuid-Holland in 2016.
regio (RAS) >> absoluut
 gemeentelijke heffingenwaterschapsheffingenlokale woonlasten
regioozbafvalstoffenheffingrioolheffingtotaal gemeentezuiveringsheffingingezetenenheffingheffing gebouwdtotaal waterschaptotaal
Holland Rijnland321,12183,07134,20638,0352,80102,3365,73220,86858,89
Alphen a/d Rijn266,11175,56160,80602,4752,80102,3159,74214,85817,32
Hillegom227,87258,36259,64745,8752,80102,3161,42216,53962,40
Kaag en Braassem316,26192,00290,00798,2652,80102,3172,69227,801026,06
Katwijk231,03204,96152,16588,1552,80102,3168,26223,37811,52
Leiden353,15147,0866,04566,2752,80102,3157,59212,70778,97
Leiderdorp408,03217,9554,02680,0052,80102,3166,54221,65901,65
Lisse231,92219,72254,88706,5252,80102,3168,45223,56930,08
Nieuwkoop410,44183,00181,80775,2452,86102,9169,68225,451000,69
Noordwijk399,77172,32149,06721,1552,80102,3191,59246,70967,85
Noordwijkerhout226,21198,72233,76643,6952,80102,3171,77226,88870,57
Oegstgeest413,36198,80173,14785,3052,80102,3190,33245,441030,74
Teylingen223,72255,00126,60605,3252,80102,3178,85233,96839,28
Voorschoten389,35290,88241,20921,4352,80102,3179,43234,541155,97
Zoeterwoude347,92157,35269,00774,2752,80102,3177,73232,841007,11
Haaglanden203,03231,31150,47584,8189,29115,6154,81259,70844,51
's-Gravenhage126,44233,88135,37495,6994,45117,9051,17263,52759,21
Delft277,37216,35214,37708,0994,45117,9049,03261,38969,47
Leidschendam-Voorburg218,40276,72135,48630,6078,83112,0563,98254,86885,46
Midden-Delfland338,57238,56274,20851,3394,45117,9076,99289,341140,67
Pijnacker-Nootdorp298,85222,12230,52751,4994,45117,9072,66285,011036,50
Rijswijk226,96252,96120,96600,8894,45117,9050,39262,74863,62
Wassenaar563,56304,20118,92986,6853,13102,43133,24288,801275,48
Westland314,33169,44194,74678,5194,45117,9065,20277,55956,06
Zoetermeer350,20222,64108,11680,9553,8398,3552,07204,25885,20
Midden-Holland297,42232,29275,97805,6854,62104,7486,30245,651051,34
Bodegraven-Reeuwijk399,80216,96269,16885,9255,8291,5073,10220,421106,34
Gouda266,81269,28354,55890,6452,80102,3148,84203,951094,59
Krimpenerwaard291,01173,54192,40656,9556,49129,44189,16375,091032,04
Waddinxveen302,79237,60213,72754,1154,1097,3156,69208,10962,21
Zuidplas299,18232,41245,00776,5955,9990,0361,69207,71984,30
Stadsregio Rotterdam210,38290,22179,37675,1762,23103,2577,75243,23918,40
Albrandswaard352,65177,27277,89685,8152,85107,95101,11261,91947,72
Barendrecht299,55139,0077,00515,5552,85107,9597,69258,49774,04
Brielle228,60165,00209,00602,6052,85107,9587,57248,37850,97
Capelle a/d IJssel216,14206,90127,00550,0455,9990,0347,56193,58743,62
Hellevoetsluis191,27206,00147,85545,1252,85107,9577,44238,24783,36
Krimpen a/d IJssel291,63243,98196,83732,4455,78134,66121,74312,181044,62
Lansingerland379,30229,92230,52839,7473,94103,0372,05249,021088,76
Maassluis263,76249,00169,00681,7694,45117,9050,12262,47944,23
Nissewaard236,38323,72125,00685,1052,85107,9566,64227,44912,54
Ridderkerk239,34191,16168,48473,9852,85107,9575,09235,89709,87
Rotterdam190,38321,20183,60695,1857,6599,1986,07242,91938,09
Schiedam187,09272,63228,80688,5294,45117,9040,36252,71941,23
Vlaardingen253,95238,75157,80650,5094,45117,9043,44255,79906,29
Westvoorne269,35184,28332,86786,4952,85107,95118,00278,801065,29
Drechtsteden220,72254,17196,25671,1553,28111,1676,43240,87912,02
Alblasserdam257,93267,00200,00724,9354,62121,21114,32290,151015,08
Dordrecht202,84269,52171,81644,1752,85107,9563,25224,05868,22
Hendrik-Ido-Ambacht304,49221,76148,92675,1752,85107,9585,90246,70921,87
Papendrecht248,70237,00265,00750,7054,62121,21109,57285,401036,10
Sliedrecht182,56142,00226,10550,6654,62121,21101,48277,31827,97
Zwijndrecht229,84280,92234,48745,2452,85107,9567,86228,66973,90
Alblasserwaard-Vijfheerenlanden289,48193,17214,49697,1554,62114,18123,94292,75989,89
Giessenlanden320,56200,15146,68667,3954,62121,21160,46336,291003,68
Gorinchem263,26181,00176,00620,2654,62102,18100,54257,34877,60
Hardinxveld-Giessendam293,54240,00244,80778,3454,62121,21128,27304,101082,44
Leerdam335,68250,20266,16852,0454,62121,21122,85298,681150,72
Molenwaard267,78152,00312,62732,4054,62121,21142,14317,971050,37
Zederik316,54142,00116,65575,1954,62121,21146,59322,42897,61
Hoeksche Waard266,54130,12158,62546,5352,85107,9591,11251,91798,45
Binnenmaas216,61130,12151,41473,1452,85107,9591,82252,62725,76
Cromstrijen270,27130,12115,00515,3952,85107,9593,55254,35769,74
Korendijk300,73130,12306,60737,4552,85107,9591,32252,12989,57
Oud-Beijerland332,79130,12107,90570,8152,85107,9590,35251,15821,96
Strijen214,27130,12219,13563,5252,85107,9587,10247,90811,42
Goeree-Overflakkee240,63173,00219,25632,8852,85107,9585,94246,74879,62
Goeree-Overflakkee240,63173,00219,25632,8852,85107,9585,94246,74879,62
totaal231,21244,57169,55643,4068,70108,2169,99246,90890,29
Bron: Centrum voor Onderzoek van de Economie van de Lagere Overheden (RUG)
In euro's per jaar per huishouden.