Voortijdig schoolverlaters (vsv) vanuit het voortgezet onderwijs en het mbo per woongemeente in Zuid-Holland in schooljaar 2013.
regio (RAS) >> absoluut
 voortgezet onderwijsmbototaal
regioaantal vsv-ersaantal deelnemersvsv als % van het aantal deelnemers

aantal vsv-ersaantal deelnemersvsv als % van het aantal deelnemersaantal vsv-ersaantal deelnemersvsv als % van het aantal deelnemers
Holland Rijnland15331.8930,565710.5946,281042.4871,9
Alphen a/d Rijn336.6520,51452.2806,41788.9322,0
Hillegom51.1690,4233766,1281.5451,8
Kaag en Braassem91.6030,6275734,7362.1761,7
Katwijk123.6370,3761.7724,3885.4091,6
Leiden435.4400,81581.6989,32017.1382,8
Leiderdorp61.7160,3325196,2382.2351,7
Lisse51.3000,4274755,7321.7751,8
Nieuwkoop51.6560,3357194,9402.3751,7
Noordwijk41.3870,3234315,3271.8181,5
Noordwijkerhout81.0790,7163155,1241.3941,7
Oegstgeest91.6340,6182258,0271.8591,5
Teylingen92.5480,4376575,6463.2051,4
Voorschoten51.5450,3293548,2341.8991,8
Zoeterwoude05270,0112005,5117271,5
Haaglanden38153.3030,71.53220.0687,61.91373.3712,6
's-Gravenhage22023.9320,99229.6459,61.14233.5773,4
Delft414.1051,01151.4517,91565.5562,8
Leidschendam-Voorburg173.5330,5859988,51024.5312,3
Midden-Delfland61.4030,4133923,3191.7951,1
Pijnacker-Nootdorp173.6160,5521.1304,6694.7461,5
Rijswijk151.9660,8416356,5562.6012,2
Wassenaar61.5130,4192886,6251.8011,4
Westland206.1260,31012.6233,91218.7491,4
Zoetermeer397.1090,51842.9066,322310.0152,2
Midden-Holland4114.0830,32755.3315,231619.4141,6
Bodegraven-Reeuwijk62.1830,3337854,2392.9681,3
Gouda74.2050,21161.5257,61235.7302,1
Krimpenerwaard143.4220,4481.4253,4624.8471,3
Waddinxveen41.6020,2316005,2352.2021,6
Zuidplas102.6710,4479964,7573.6671,6
Stadsregio Rotterdam33361.6900,52.31829.6747,82.65191.3642,9
Albrandswaard41.5370,3195303,6232.0671,1
Barendrecht113.2480,3711.2255,8824.4731,8
Brielle59130,5234345,3281.3472,1
Capelle a/d IJssel223.5120,61031.5046,81255.0162,5
Hellevoetsluis132.0980,6661.0526,3793.1502,5
Krimpen a/d IJssel91.7390,5386925,5472.4311,9
Lansingerland203.9670,5521.1604,5725.1271,4
Maassluis61.6580,4547826,9602.4402,5
Nissewaard164.3680,41432.3696,01596.7372,4
Ridderkerk52.2880,2521.0694,9573.3571,7
Rotterdam18328.0430,71.42015.0369,41.60343.0793,7
Schiedam173.9620,41541.8098,51715.7713,0
Vlaardingen163.5580,41151.6936,81315.2512,5
Westvoorne67990,883192,5141.1181,3
Drechtsteden6115.1690,43756.4215,843621.5902,0
Alblasserdam61.2120,5174803,5231.6921,4
Dordrecht296.4860,42152.9617,32449.4472,6
Hendrik-Ido-Ambacht51.8210,3276814,0322.5021,3
Papendrecht51.9180,3377385,0422.6561,6
Sliedrecht31.3440,2285664,9311.9101,6
Zwijndrecht132.3880,5519955,1643.3831,9
Alblasserwaard-Vijfheerenlanden258.6060,31743.6684,719912.2741,6
Giessenlanden39900,3163764,3191.3661,4
Gorinchem62.1980,3677858,5732.9832,4
Hardinxveld-Giessendam21.1240,2175653,0191.6891,1
Leerdam81.2450,6305895,1381.8342,1
Molenwaard42.1660,2309583,1343.1241,1
Zederik28830,2143953,5161.2781,3
Hoeksche Waard135.1150,3752.0193,7887.1341,2
Binnenmaas41.5420,3206243,2242.1661,1
Cromstrijen27430,373192,291.0620,8
Korendijk16990,182762,999750,9
Oud-Beijerland61.5950,4315565,6372.1511,7
Strijen05360,092443,797801,2
Goeree-Overflakkee62.8640,2511.2814,0574.1451,4
Goeree-Overflakkee62.8640,2511.2814,0574.1451,4
totaal1.013192.7230,55.45779.0566,96.470271.7792,4
Bron: Ministerie van OCW, bewerking Tympaan Instituut